Arritjet tona

 1. Realizimi i:
  • tekstit për kurset e mësimit të shkrimit special braiudhëzuesit per zhvillimin e kursit mbi menaxhimin e mikroambjentit
  • programit të mësimit të kompjuterit
  • studimit mbi nivelin e punësimit dhe të papunësisë për qytetarët e verbër
  • programit për kursin e anglishtes niveli i parë
  • programit për kursin e anglishtes niveli i dytë
  • programit për kursin e anglishtes niveli i tretë
  • programit për kursin e anglishtes niveli i intermediate
  • programit për kursin e anglishtes niveli i upper-intermediate
  • programit për kursin e fizioterapisë
  • programit të kursit të orientimit dhe lëvizshmerisë
  • programit të kursit të zhvillimit të aftësive të jetesës së përditshme
  • programit për kursin e rehabilitimit “12 ditë ndryshe”
  • programit për kursin e rehabilitimit “12 ditë me të verbrit e moshave të treta”

  1. Ndjekja e rasteve të rregjistrimit të nxënësve të verbër në shkollat nëntë-vjecare speciale e të përgjithshme, shkollat e mesme të përgjithshme dhe profesionale, e procesit të konkurimit në Universitete, e frekuentimit të universiteteve me kohë të plotë apo kohë të pjesshme në mënyrë të barabartë si gjithë të tjeret në përputhje me kriteret specifike të domosdoshme për personat e verbër

  2. Studimi i kërkesave të nxënësve dhe studentëve të verbër për libra shkollore në brail dhe kasetë

  3. Zhvillimi i Konferencës së Parë Shkencore Kombëtare “Mbi Tiflologjinë”

  4. Përpunim të dhënash informative që lidhen me aspekte të caktuara të edukimit e shkollimit të qytetarëve të verbër
  Name

  Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,184,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
  ltr
  static_page
  Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Arritjet tona
  Arritjet tona
  Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
  https://www.shvsh.org.al/p/arritjet-tona.html
  https://www.shvsh.org.al/
  https://www.shvsh.org.al/
  https://www.shvsh.org.al/p/arritjet-tona.html
  true
  2104914723329470046
  UTF-8
  Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy