Qëllimet

  1.  Të rrisim ndërgjegjësimin e opinionit publik për vlerat dhe aftësitë që zotërojnë dhe ofrojne personat e verbër
  2.  Të rrisin ndërgjegjësimin e vetë personave të verbër për rëndësinë e pazevendësueshme që ka sistemi arsimor që shërben si një urë drejt punësimit dhe shoqërizimit të tyre
  3. Të mundësojmë sigurimin e një pjesëmarrje të plotë dhe te aksesit ne arsim për të gjithë fëmijët e verbër
  4. Të nxitet formimi i kapaciteteve duke siguruar trajnimin e duhur për ta
  5. T’u vihet në ndihmë fëmijëve dhe të rinjve të verbër mundësisht me sigurimin e pajisjeve dhe materialeve të nevojshme për arsimimin e tyre
  6.  Të zhvillojmë një bashkëpunim sa më efikas me Ministrinë e Arsimit dhe të Shkencës, Institutin e Nxënësve që nuk shikojnë “Ramazan Kabashi, grupin e interesit, familjarët e tyre, si dhe gjithë strukturat dhe Institucionet që krijojnë mundësitë për realizimin e arsimimit dhe punësimit të përsonave të verbër
  7. Të nxitet dhe mbështetet kryerja e studimeve shkencore tiflologjike mbi gjetjen e rrugëve dhe mundësive për një arsimim dhe punësim sa me adapt për personat e verbër
  8. Të nxitet dhe zhvillohet koncepti i perfshirjes/integrimit
  9. Të realizohen në bashkëpunim me institucionet përkatëse programe edukative të standarteve të larta për personat e verbër në përputhje me praktikat më të mira
  10. Mundësimi i ndihmës me materiale dhe metoda edukative që do të jenë në përputhje me nevojat e fëmijëve dhe studentëve të verbër


Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,194,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
static_page
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Qëllimet
Qëllimet
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/p/qellimet.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/p/qellimet.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy