Rregjistrimi në Audio

Sektori i regjistrimit të informacionit në audio
Të jetuarit me dinjitet dhe personalitet për personat e verbër është një nga qëllimet më të rëndësishme të punës sonë. Kjo bëhet e mundur nëpërmjet krijimit të autonomisë në lëvizje, vetëveprim dhe çka është më e rëndësishme në krijimin e mendimit të pavarur. Për këtë kujdeset edhe Sektori i Regjistrimit të Informacionit në Audio. 90% e informacionit merret nëpërmjet shikimit dhe vetëm 10% me anë të shqisave të tjera, dhe pikerisht për këtë arsye në Qendrën Kombëtare të Rehabilitimit të të Verbërve është ngritur Studio e Regjistrimit të Informacionit në Audio. Në këtë studio bëhet i mundur rregjistrimi në audio i të gjithë literaturës shkollore, letraro-artistike, shkencore, historike etj. Pjesë e shërbimeve të prodhuara në Sektorin e Rregjistrimit të Informacionit në Audio janë edhe gazeta “Drita e Zerit” dhe Buletini Informativ, të cilat janë organe periodike të përmuajshme të Qndrës Kombëtare të Rehabilitimit të të Verbërve.


"Ne" prodhojmë
  1. në audio ( format Kasete Analoge, CD, MP3) tekstet shkollore për nxënësit e verbër që kryejnë arsimin 9 – vjeçar dhe të mesëm në shkolla të përgjithshme
  2. në audio ( format Kasete Analoge, CD, MP3) tekstet shkollore për Institutin e Nxënësve që nuk Shikojne “Ramazan Kabashi”
  3. në audio ( format Kasete Analoge, CD, MP3) tekstet universitare për të gjithë studentet e verbër që ndjekin arsimin e lartë.
  4. në audio për cdo moshë sipas kërkesave, literaturë artistike, historike, shkencore etj,
  5.  në audio informacione për të gjithë qytetarët e verbër. Gazeta “Drita e Zerit” dhe “Buletini Informativ” jane organe informative periodike të qendrës sonë si dhe materiale legjislative, me anë të të cilave qytetarët e verbër informohen per të drejtat e tyre
  6. literaturën e nevojshme për zhvillimin e kurseve te Gjuhës Angleze, gjë që i ndihmon personat e verbër të zoterojnë një gjuhë e cila kërkohet domosdoshmërisht në tregun e punës
  7.  literaturën e nevojshme për zhvillimin e kurseve të kompjuterit, kjo një pikë kyçe për punësimin e të verbërve. (Jaws)

Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,191,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
static_page
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Rregjistrimi në Audio
Rregjistrimi në Audio
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/p/rregjistrimi-ne-audio.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/p/rregjistrimi-ne-audio.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy