Konkursi i poezise

Konkursi i poezise foto 1

Konkursi i Poezise me te mire u zhvillua me 20 Shtator 2008 me qellimin per te evidentuar krijuesit e verber ne nivel kombetar dhe realizimin e nje kompeticioni ndermjet prurjeve te tyre artistike ne proze dhe poezi.
Per kete qellim u be grumbullimi i krijimtarive te tyre, duke iu dhene mundesi te barabarta te gjithe individeve te verber te cilet kane talent ne kete fushe. Aktiviteti vendosi ne qender te vemendjes talentin dhe punen e krijuesve te verber pavaresisht moshes apo vendbanimit te tyre.
Ne event konkurrentet e verber ishin edhe interpretues te krijimeve te tyre.
Prurjet u vleresuan nga nje komision profesionistesh ne fushen e artit dhe letersise si shkrimtari Sazan Goliku (Pandeli Koçi) i cili ishte edhe kryetari i jurise , gazetari Demir Gjergji, Prof.Zyhdi Dervishi etj. Bazuar ne llojin e krijimtarise dhe talentit te konkurenteve u be edhe perzgjedhja e fituesve.
SHVSH per here te pare u dha mundesine krijuesve te verber te vleresohen me çmime, per ndarjen e te cileve ishin te ftuar autoritete te shquar te kultures dhe artit shqiptar. Eventi u shoqerua me surpriza dhe profesionalizem per te respektuar kapacitetet dhe te perçuar impaktin dhe rendesine e aktivitetit.
Nje falenderim per zhvillimin e ketij aktiviteti shkon edhe per Qendren Nderkombetare te Kultures “Pjeter Arbnori”.


Konkursi i poezise foto 2

Konkursi i poezise foto 3

Konkursi i poezise foto 4

Konkursi i poezise foto 5

Konkursi i poezise foto 6


Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,194,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Konkursi i poezise
Konkursi i poezise
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhOnjV_QoHmeMMRoviDGWeC9sqxkQoPmJV-AyMFeEJMO02NKY5J_1QvVc1layYt-jn9Ic6X8TusIIeQO73g5IsCQOnQjywwfPFVt1f4YsbRMznOTUd-9fC_aDIDsqXHhmr61lmCVHgVD-Z2/d/DSCI0032.JPG
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhOnjV_QoHmeMMRoviDGWeC9sqxkQoPmJV-AyMFeEJMO02NKY5J_1QvVc1layYt-jn9Ic6X8TusIIeQO73g5IsCQOnQjywwfPFVt1f4YsbRMznOTUd-9fC_aDIDsqXHhmr61lmCVHgVD-Z2/s72-c-d/DSCI0032.JPG
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2008/09/konkursi-i-poezise.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2008/09/konkursi-i-poezise.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy