Ligji 93


Ligji 93 per Aksesueshmerine dhe Gjithperfshirje solli edhe ‘’krisjen’’e pare mes shoqatave te PAK dhe Ministrise se Mireqenies. Gjate diteve te para te Korrikut drejtuesit e Shoqates se te Verberve bene shume perpjekje per te bashkebiseduar me qeverine dhe per te gjetur gjuhen e perbashket ne miratimin e ligjit, por pa cenuar te drejtat qe fitojne personat e verber. Ky konsensus nuk gjeti bashkepunimin e Ministrise dhe per pasoje te verberit por edhe persona para e tetraplegjik u orvaten diten e sotme rrugeve per te ardhur ne Tirane ne nje proteste para Kuvendit. Edhe pse mbi 2000 mije te pranishem ne kete proteste, deputetet e Komisionit te Ceshtjeve Sociale e kaluan kete ligj duke bere te ‘’shurdherin’’perpara britmave te mijera personave qe kishin ardhur per te mbrojtur te drejtat e tyre.

FOTO :

Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,192,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Ligji 93
Ligji 93
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjB1oY6jjH1jOdsv4mPy8DHwZWfF8ml7TqhhSaPUXdPPPCwVHN2Y9FIyP46EqpARiScthihdaWeEglgFOzwX9PCl0ve4G_bp9ebicQykESV_8M7oOc5rQ03FaInDg1TXlr3rWn4yQ4bEidK/s320/0357P00.AVI_snapshot_00.02_2017.10.11_12.13.09.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjB1oY6jjH1jOdsv4mPy8DHwZWfF8ml7TqhhSaPUXdPPPCwVHN2Y9FIyP46EqpARiScthihdaWeEglgFOzwX9PCl0ve4G_bp9ebicQykESV_8M7oOc5rQ03FaInDg1TXlr3rWn4yQ4bEidK/s72-c/0357P00.AVI_snapshot_00.02_2017.10.11_12.13.09.jpg
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2014/07/ligji-93.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2014/07/ligji-93.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy