Kampionati i minifutbollit per te verber 2018


Eshte zhvilluar kampionati i minifutbollit per te verber ne datat 27-28-29 Prill ne ambjentet e Qendres Kombetare te Rehabilitimit te te Verberve. Ne kete kampionat moren pjese 10 ekipe si Tirana, Kamza, Fieri, Vlora, Shkodra, Lezha, Korca, Tepelena, Durresi ddhe Elbasani. Ekipet u mblodhen ne oren 10 ne qender ku u mblodh dhe Komisioni i Sporteve i dretjuar nga Kryetari Ilir Memalla. Ne prani edhe te perfaqesuesve te ekipeve te tjera u hodh shorti i cili I ndau ekipet ne 5 cifte nga ku do te shpalleshin edhe gjysemfinalistet ku njeri nga ekipet do te skualifikohej me golavarazh me te dobet. Keshtu shorti vuri perballe ciftet qe perfunduan me rezultatet si me poshte:

Fieri 2 - 1 Korca
Kamza 1 - 0 Durresi
Tepelena 1 - 0 Shkodra
Elbasani 4 - 0 Vlora
Lezha 1 - 0 Tirana

Ne baze te rezultateve te ndeshjeve qe u luajten diten e pare Fieri dhe Elbasani kaluan ne gjysemfinale si ekipe qe kishin shenuar me shume gola, ndersa 3 ekipet e tjera, Kamza,Tepelena dhe Lezha bene nje triangolare me penallti ku nga gjuajtjet e penalltive ishe ekipi i Tepelenes qe u skualifikua. Pasi ne gjysem finale shkuan Kamza dhe Lezha qe ju bashkuan Fierit dhe Elbasanit u hodh serish shorti i cili percaktoi dyshet:

Lezha - Kamza
Elbasani - Fieri

Te dyja ndeshjet ishin te bukura dhe me emocione teksa Lezha ishte dominuese qe nga fillimi i ndeshjes ku lojtari Bashkim Dervishi shenoi 3 gola ne porten e Kamzes, te cilet e paten te veshtire per te perballuar kete ekip. Nderkohe qe edhe gjysemfinalja tjeter prodhoi shume gola pasi ekipi i Elbasanit shenoi plot 4 gola, te cilet u shenuan te gjithe nga sulmuesi kryesor njekohesisht dhe kapiteni i ekipit, Maringlen Hida, duke permbysur rezultatin nga 0 - 1. Pra dy gjysemfinale te bukura dhe me emocione te cilat sollen ne finale dy ekipet, Elbasanin dhe Lezhen.

Finalja u zhvillua ne oren 17:00 ku dy ekipet si Lezha apo edhe Elbasani bene maksimumin per te fituar kete takim per te mos shkuar tek penalltite, por ekipet luajten kujdesshem e po keshtu edhe gardianet e bene shume mire detyren e tyre per te mos pesuar gol, keshtu qe fati e deshi qe edhe ne kete vit kampioni te shpallej me penallti. Pas gjuatjeve te 4 lojtareve nga te dy ekipet, rezultati ishte ne barazim me nga nje 1 gol te shenuar per cdo ekip. Keshtu radha ishte e portjereve per te gjuajtur, ku gardiani i Elbasanit, Xhulian Sulmina u tregua me i sakte teksa gjuajti dhe shenoi si dhe arriti te ndalonte goditjen e Dritanit, portierit kundershtar. Pra Elbasani u shpall kampion per te treten here radhazi, nderkohe qe vlen per tu theksuar se cdo ekip kete vit tregoi rritje te cilesise se lojes.


FOTO :Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,192,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Kampionati i minifutbollit per te verber 2018
Kampionati i minifutbollit per te verber 2018
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh5TdIDEaDaVI2SUSkwAXR0aCwuvmF-gmyjH5TvMcbXRLj2Hrxf2N_5YqeckiNJdyj5DwhhZatB5-vBkofwSpGBSE54JE7pfwoGdQ-7lLSJDic6vBJ7HxRQsoXPbFM-z2HmSG4jiL8N89QD/s320/2.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh5TdIDEaDaVI2SUSkwAXR0aCwuvmF-gmyjH5TvMcbXRLj2Hrxf2N_5YqeckiNJdyj5DwhhZatB5-vBkofwSpGBSE54JE7pfwoGdQ-7lLSJDic6vBJ7HxRQsoXPbFM-z2HmSG4jiL8N89QD/s72-c/2.png
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2018/04/kampionati-i-minifutbollit-per-te.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2018/04/kampionati-i-minifutbollit-per-te.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy