Brailliant


Brailliant është një nga pajisjet më teknologjike përsa i përket pajisjeve tifloteknike. Kjo pajisje ofron një akses tepër të lartë për personat e verbër për të shkruar ruajtur informacione dhe gjithashtu për të përdorur laptopin duke shërbyer si tastierë. Kjo pajisje ka të integruar programin vokal ç'ka do të thotë që çdo funksion apo veprim shoqërohet me zë. Karakteristikat e kësaj pajisje janë: Ofron ndërlidhje me kopjuterin me portë USB. Lidhet me celularin apo me pajisje të tjera me bluetooth. 6-butona komandues. 8-butona tastierë braille. 2-butona që shërbejnë për hapsirë. Është i përshtatshëm me sistemet e operimit 32 dhe 64 vit, dhe me Jaws 10 e lart.
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,191,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Brailliant
Brailliant
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhEG2lceLPwBr4CiPY_0AcUPXPw6xE6RhzPP6fQ13BdzvTxYYNJV-FdlWMebGjhDc7XdDcbJ9BgXJXa05j70xNRkHS0rV6499rwtvgbmwT075uG59RLOOfdSqQf1_5LvHvqO0ra1lyPyBFU/d/Brailliant.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhEG2lceLPwBr4CiPY_0AcUPXPw6xE6RhzPP6fQ13BdzvTxYYNJV-FdlWMebGjhDc7XdDcbJ9BgXJXa05j70xNRkHS0rV6499rwtvgbmwT075uG59RLOOfdSqQf1_5LvHvqO0ra1lyPyBFU/s72-c-d/Brailliant.jpg
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2020/07/brailliant.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2020/07/brailliant.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy