Busulla brail


Busulla brail është e dizenjuar në mënyrë të tillë që të jetë e lehtë në përdorim dhe të kuptohet lehtë nga individët e verbër. Mënyra e përdorimit të busullës është: Mbajeni busullën me kapakun mbyllur ngjitur me trupin tuaj. kjo do të bëjë që shigjeta e busullës të kthehet nga veriu. Hapeni me kujdes kapakun. Me gisht gjejmë gradën e busullës që është afër indeksit afër rrethit të busullës. Dhe ky është drejtimi që ne jemi pozivionuar me fytyrë përpara.
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,175,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Busulla brail
Busulla brail
https://1.bp.blogspot.com/-qZpCMOLHjCw/XxRVW5vpHXI/AAAAAAAAEjg/wThew-gTyLwTEAOV9gnTOd9sxYiHN6NqgCLcBGAsYHQ/s320/Busulla-brail.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-qZpCMOLHjCw/XxRVW5vpHXI/AAAAAAAAEjg/wThew-gTyLwTEAOV9gnTOd9sxYiHN6NqgCLcBGAsYHQ/s72-c/Busulla-brail.jpg
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2020/07/busulla-brail.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2020/07/busulla-brail.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy