Ibrik folës i matjes së sasisë


Ky ibrik ka të integruar një zë të qartë mashkullor. Bën matje metrike në litra dhe në mililitra. Përdoruesi mund të zgjedhë vetë sipas dëshirës tipin e lëngut që do të matet, si qumështi, uji, vaji etj. Përmbajtja e ibrikut mund të tregohet me zë duke shtypur një buton ose dhe automatikisht në momentin sa është hedhur lëngu. Një buton me funksion balancues përdoret për të nisur matjen e lëngut nga zero, në momentin kur ne kemi hedhur një sasi të caktuar lëngu dhe duam të shtojmë përsëri pa e derdhur atë. Përmban funksionin e kalibrimit të ibrikut për cdo lëng ose për cdo përbërje lëngjesh. Pjesa e mbajtjes së lëngjeve të ibrikut mund të hiqet lehtë për tu pastruar. Volumi i zërit është i ndërrueshëm. Punon me bateri të ndërrueshme.
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,194,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Ibrik folës i matjes së sasisë
Ibrik folës i matjes së sasisë
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjeernr6jA9kLAT0tuqv1C2hX_bpxlF3BIct37ffITmHnOpw6V5qDdgvet-tllHZd9X7DVe-PLgRYivg1OILV4W6bsfIua_RcXJmFV3OhhuFOx8gBTqFTqn5WFpC2KdF9_fOXJzkg_nPyfE/s320/Ibrik-fol%25C3%25ABs-i-matjes-s%25C3%25AB-sasis%25C3%25AB.JPG
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjeernr6jA9kLAT0tuqv1C2hX_bpxlF3BIct37ffITmHnOpw6V5qDdgvet-tllHZd9X7DVe-PLgRYivg1OILV4W6bsfIua_RcXJmFV3OhhuFOx8gBTqFTqn5WFpC2KdF9_fOXJzkg_nPyfE/s72-c/Ibrik-fol%25C3%25ABs-i-matjes-s%25C3%25AB-sasis%25C3%25AB.JPG
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2020/07/ibrik-foles-i-matjes-se-sasise.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2020/07/ibrik-foles-i-matjes-se-sasise.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy