Orë braile me kurdisje


Orë brail me kurdisje që sherben dhe si alarm për zgjim nga gjumi. Vendoset mbi tavolinë dhe numrat i ka në gjuhën brail dhe është pa kapak në mënyrë të tillë që të preken dhe të dallohen lehtë nga individët që e përdorin. Brënda saj ka një disk që në momentin që bie alarmi identifikon dhe orën në atë moment.
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,192,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Orë braile me kurdisje
Orë braile me kurdisje
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiqzzUaxM8SPt1FRqQ4q-Esl_gVQn0t7uwai-T_CmHa2vQbsCku104hKYhpzL7muj57d4ADNw38yfkNmCGevEUcllJ2ZQa3gZntyNb6WtEE2JaS7eYkrR2tazNcMO3BCjkLwkRUxUZSVVwE/d/Or%25C3%25AB-braile-me-kurdisje.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiqzzUaxM8SPt1FRqQ4q-Esl_gVQn0t7uwai-T_CmHa2vQbsCku104hKYhpzL7muj57d4ADNw38yfkNmCGevEUcllJ2ZQa3gZntyNb6WtEE2JaS7eYkrR2tazNcMO3BCjkLwkRUxUZSVVwE/s72-c-d/Or%25C3%25AB-braile-me-kurdisje.jpg
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2020/07/ore-braile-me-kurdisje.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2020/07/ore-braile-me-kurdisje.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy