Prodigy


Matës dhe monitorues i sasisë së glukozës ne gjak. Prodigy është nje matës elektronik i diabetit, i pajisur me sistem folës. Është një pajisje e thjeshtë në përdorim e cila është e pajisur sëbashku me shiritat për matjen e glukozës në gjak. Ajo është e pasiur me një ekran LCD. Ka një memorje që mban 450 resultate matje sëbashku me orën dhe datën kur janë matur. Punon me bateri. Njësitë matëse me të cilat operon pajisja janë në: mg/dL ose mmol/L. Gama e matjes është nga 20 deri 6000mg/dL. Resultatet e matjes së glukozës nga Prodigy janë krahasuar me resultatet paralele të marra nga YSI 2300, i cili është prodhuesi standart i procedurave të matjeve. Studimi tregoi që matjet e pajisjes Prodigy janë të lidhura shumë mirë me metodat e këtij prodhuesi.
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,192,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Prodigy
Prodigy
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjyZWfTjhj5u95dfOBNwD47CqK1wy2adyxA8JSxEj98u8yCV9uOW0mr9XFPpWZD0VcU9e605UOrw0nL6NC68JsuACDYJj_Jjm1R-a80pVwGRgN2TRYC7sATlRdWacJXg1GUVafrnfrGbiqH/s320/Prodigy.JPG
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjyZWfTjhj5u95dfOBNwD47CqK1wy2adyxA8JSxEj98u8yCV9uOW0mr9XFPpWZD0VcU9e605UOrw0nL6NC68JsuACDYJj_Jjm1R-a80pVwGRgN2TRYC7sATlRdWacJXg1GUVafrnfrGbiqH/s72-c/Prodigy.JPG
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2020/07/prodigy.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2020/07/prodigy.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy