Skaneri dhe lexuesi SARA


Skaneri dhe lexuesi Sara është një zgjidhje shumë e mirë dhe lehtësuese për të lexuar një variete të gjithë maerialeve të printueshme që përfshijnë librat, gazetat, revistat etj. Ne mund të fillojmë ta përdorim menjëherë pa kërkuar ndonjë trajnim ose eksperiencë të mëparhme. Ajo është shumë e thjeshtë në përdorim. Vetëm vendosim librin ose gazetën në skaner dhe shtypim butonin e skanimit dhe Sara automatikisht njeh tekstin dhe e lexon menjeherë. Gjatë leximit ne mund të përshtasim shpejtësinë e zërit dhe volumin e zërit. Nëse ne duam që dokumentin që lexohet ta analizojmë me detaje mund të bëjmë pause dhe përdorim butonat e navigimit për ta lexuar rresht për rresht dokumentin. Gjithashtu ne mund të lexojmë dhe një fjalë të vetme për ta kuptuar atë më mirë. Të verbërit dhe personat që nuk dëgjojnë por kanë shikim të pjesshëm kanë disa opsione për të lexuar me Sara-n duke e lidhur atë me një ekran tjeter braili nëpërmjet portës usb. Karakteristikat e lexuesit Sara:

  1. -Skanon dhe lexon dokumenta të madhësive të ndryshme.
  2. -Butoni intuitiv Help ndihmon për të shpjeguar funksionin e cdo butoni tjetër.
  3. -Ruan dokukmentat dhe skanimet në cd.
  4. -Lexon librat që ne kemi ruajtur në CD dhe gjithashtu lexon libra të formatit DAISY.
  5. -Përshtat sipas dëshirës zërin natyral femëror dhe mashkullor duke përfshirë shpejtësinë e leximit dhe nivelin e volumit të zërit.
  6. -Për personat me shikim të ulët Sara jep mundësine e lidhjes së skanerit me një monitor kompjuteri ku të jep mundësinë e zmadhimit të shkrimit, ndryshimin e ngjyrave të sfondit të leximit, madhësisë etj.
  7. -Suporton skanimin dhe leximin e dokumentave në një variete gjuhësh sic jane:U.S. English, British English, Australian English, Belgian Dutch, Brazilian, Danish, Continental French, Canadian French, German, Italian,Norëegian, Polish, Portuguese, Basque, Czech, Turkish, Greek,Russian, Castilian and Latin American Spanish, Finnish, and Swedish.
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,191,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Skaneri dhe lexuesi SARA
Skaneri dhe lexuesi SARA
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg2Eprl8O8XCwAAqg-A-uOnC4IiXWVmeFL2iVBYEbf24c8esa-kEIgguJvkGa8jqHCcXzagDpwcVQBKdi4ito6MiVdaAvNI9owHGQXsQQuxVQyPY2dFeJ_Nxsctpmnt-uf0ktR4KWUCe35p/s0/Skaneri-dhe-lexuesi-SARA.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg2Eprl8O8XCwAAqg-A-uOnC4IiXWVmeFL2iVBYEbf24c8esa-kEIgguJvkGa8jqHCcXzagDpwcVQBKdi4ito6MiVdaAvNI9owHGQXsQQuxVQyPY2dFeJ_Nxsctpmnt-uf0ktR4KWUCe35p/s72-c/Skaneri-dhe-lexuesi-SARA.jpg
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2020/07/skaneri-dhe-lexuesi-sara.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2020/07/skaneri-dhe-lexuesi-sara.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy