Step Hear


Pajisja step hear është një pajisje inteligjente që ndihmon që individët me probleme në shikim për të gjetur rrugën dhe për të marë informacione rreth vendit ku pajisja është e montuar. Karakteristikat e Step Hear janë: Ajo përbëhet ng dy pjesë, pjesa bazë dhe pjesa aktivizuese të cilat që të dyja janë transmetues. Pjesa e aktivizimit që mbahet në dorë në formën e një ore ka tre butona ku secili ka një funksion të ndryshëm. Kur një person afrohet afër njësisë Step Hear, aktivizuesi i cili mbahet në dorë fillon të dridhet dhe lëshon një sinjal duke treguar që një njësi Step Hear ndodhet afër. Duke shtypur një buton që ka aktivizuesi që mbahet në dorë nga përsonat e cakëtuar bën të mundur aktivizimin e bazës Step Hear duke lëshuar një mesazh të cakëtuar që është regjistruar në të më parë ose duke ndryshuar driën e kalimit në jeshile. Një person mund të drejtohet në drejtimin e saktë të njësisë psh: të një hyrje duke dëgjuar mesazhin zanor. Ky mesazh mund të jepet disa herë rradhazi duke shtypur butonin e aktivizuesit.
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,192,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Step Hear
Step Hear
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh6WXslAVWUjKO01T9Eowfn06Ii1FHy-z2QDHXAFYShOJNlOjjT_Ar6t9A0MaE_7RcljRCxz9sbmtZn9m92Tv6kOk0v_nML337pFc4TOtlHHakTBn5izEHxOJxwX6vdBW76vhBxFa3shatz/d/Step-Hear.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh6WXslAVWUjKO01T9Eowfn06Ii1FHy-z2QDHXAFYShOJNlOjjT_Ar6t9A0MaE_7RcljRCxz9sbmtZn9m92Tv6kOk0v_nML337pFc4TOtlHHakTBn5izEHxOJxwX6vdBW76vhBxFa3shatz/s72-c-d/Step-Hear.jpg
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2020/07/step-hear.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2020/07/step-hear.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy