Urdher: Mbi mbajtjen e Mandat Arketimeve per kuotat e anetareve te deges

 Tirane me 23.07.2020

Urdher!

Lenda: Mbi mbajtjen e Mandat Arketimeve per kuotat e anetareve te deges 

Drejtuar: Kryetareve te degeve, sekretareve, Kordinatoreve te Rajoneve

Te nderuar Zonja dhe Zoterinj .

Ne saj te rritjes se transparences ndaj anetareve te SHVSH, shmangies se abuzimeve si edhe shmangies se keq informimit te te verberve, marrjen e pagesave nga persona te tjere ne emer te SHVSH, etj, kemi vendosur qe Mandat Arketimet qe do te leshohen per kuotizacionin te dergohet nga qendra dhe do te jete me vule te zyrave qendore (modeli bashkengjitur)

Ne zbatim te ketij Urdhri te gjitha deget e SHVSH duhet qe te afishojne ne ambjentet e zyrave te tyre Listat e anetarev te deges per vitin aktual si edhe per vitin para ardhes, modelin e mandate arketimit te cilin duhet te marrin ne dege ne momentin e pageses se kuotes se anetaresise, si edhe njoftimin bashkengjitur kesaj shkrese.

Ngarkohen Kordinatoret e Rajoneve per ndjekjen me kujdes te zbatimit te ketij urdhri nga te gjitha deget qe kane ne varesi te tyre, si edhe krahas njoftimit qe do te nxirret ne faqen e intenetit te SHVSH www.shvsh.org.al te marrin kontakt dhe te informojne sa me shume persona qe te jete e mundur per llojin e mandatit qe duhet te marrin prane deges ku paguajne kuoten e anetaresise, si edhe rendesine qe ka mbajtja e ketij mandate deri ne fund te periudhes se vlefshmerise se tij, ne menyre te tille qe te identifikohen me lehte te gjithe anetaret e SHVSH dhe ndihma qe jepet ne rritjen e transparences dhe shmangjes se abuzmieve me kuotat e anetaresie.

Duke filluar nga data 01.09.2020 e ne vazhdim te gjith mandate arketimet qe do te leshohen nga kryetaret e degeve, apo sekretaret te cilet nuk do te permbajne Vulen e SHVSH do te jene te pa vlefshem dhe do te mbajne pergjegjesi direkte pasi qe do te konsiderohet si abuzim me te ardhurat qe te verberit kane, si edhe shkelje e rende ndaj SHVSH.

Me Respekt.

Administratori Kombetar - Gjergj Smakaj


foto : në foto njoftimi për të marrë mandat arkëtimin me vulë të shvsh

foto : në foto kopje të mandat arkëtimeve me vulë të SHVSH

Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,192,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Urdher: Mbi mbajtjen e Mandat Arketimeve per kuotat e anetareve te deges
Urdher: Mbi mbajtjen e Mandat Arketimeve per kuotat e anetareve te deges
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifr1cDt3S3ZD6vU8tFbxryduVB_KKfm1cmzcmmOJMhYjjj6Iy-Yz_BYbBnnzEeSNEdU0W1c0-hhVnTKQBE9xmsHumTLl2fUqHieorXD5jg1QzdIfZHyDQvlijI0j3iUm7uccmmXOydxCLI/d/Urdher+Mbi+mbajtjen+e+Mandat+Arketimeve+per+kuotat+e+anetareve+te+deges.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifr1cDt3S3ZD6vU8tFbxryduVB_KKfm1cmzcmmOJMhYjjj6Iy-Yz_BYbBnnzEeSNEdU0W1c0-hhVnTKQBE9xmsHumTLl2fUqHieorXD5jg1QzdIfZHyDQvlijI0j3iUm7uccmmXOydxCLI/s72-c-d/Urdher+Mbi+mbajtjen+e+Mandat+Arketimeve+per+kuotat+e+anetareve+te+deges.png
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2020/07/urdher-mbi-mbajtjen-e-mandat-arketimeve.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2020/07/urdher-mbi-mbajtjen-e-mandat-arketimeve.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy