Aktiviteti i dyte i projektit "Zeri Jot Degjohet"

foto e kopertines

 Në datë 29.03.2021 u zhvillua aktiviteti i dyte i projektit "Zeri Jot Degjohet"

Marrja e sherbimeve te posacme per qytetaret e verber eshte nje domosdoshmeri. Kjo ishte fjalia kryesore e cila u shpreh nga pjesemarrsit ne kete aktivitet. Duke qene se tashme prej shume vitesh sherbimet speciale/te posacme per te verberit nuk ofrohen u ka krijuar ketyre qytetareve nje sere veshtiresishe dhe rritje te madhe te barrierave qe verberia i'u ka shkaktuar. Durresi pervec pandemise fillimisht u godit edhe nga termeti, dhe kjo pati nje ndikim tejet negativ edhe per qytetaret e verber duke u izoluar, ose duke gjetur mbeshtetje me shume nga OJF-te se sa nga organet pergjegjese per ofrimin e sherbimeve ndaj tyre.

Mungesa e sherbimeve speciale dhe mungesa e aksesit te drejt perdrejte ne sherbimet e tjera qe ofrohen nga organet kompetente lokale ka ndikuar qe keta qytetare te mos arrijne te jene te pa varur ne jeten e tyre persa i perket aksesueshmerise ne levizje, ne informacion, etj.

Ne kete aktivitet u vu re serish qe duhet akoma jashtezakonisht shume pune persa i perket dhenjes se sherbimeve ndaj qytetareve te verber te ketij qyteti, llojet e sherbimeve qe ata kane nevoje dhe domosdoshmeria e gjetjes se rrugeve efikase per ofrimin e sherbimeve te posacme sa  me cilesore dhe nemenyren dhe kohen e duhur.

Projekti Zeri Jot Degjohet po vihet ne zbatim nga Shoqata e te Verberve te Shqiperise #SHVSH dhe u mbeshtet nga @UNDP Albania, me grantet e projektit "Askush te Mos Mbetet Pas/Leave no One Behind" ( #LNB ), i cili eshte program i perbashket i @United Nation Albania, dhe i financuar nga Agjencia zviceriane për zhvillim dhe Bashkëpunim. (SDC) dhe @Embassy of Switzerland in Albania
FOTO :
foto nga eventi 1
foto nga eventi 2
foto nga eventi 3
foto nga eventi 4
foto nga eventi 5
foto nga eventi 6
foto nga eventi 7
foto nga eventi 8
foto nga eventi 9
foto nga eventi 10
foto nga eventi 11
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,192,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Aktiviteti i dyte i projektit "Zeri Jot Degjohet"
Aktiviteti i dyte i projektit "Zeri Jot Degjohet"
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhxmhxPoS-ixOFAK3fC1-Hv8SBerHpnYeAuWuo-cGldMrWjRI0LOvyIWspSTLZmfMgh9ImYMkGGSa_EaihAWbqXJZj6xPw7u-SciYStLY5t4rx3-TC1J-mEbEro30d4Fb4GSYzQNlpCOwCf/s16000/Aktiviteti+i+dyte+i+projektit+-+Zeri+jot+Degjohet.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhxmhxPoS-ixOFAK3fC1-Hv8SBerHpnYeAuWuo-cGldMrWjRI0LOvyIWspSTLZmfMgh9ImYMkGGSa_EaihAWbqXJZj6xPw7u-SciYStLY5t4rx3-TC1J-mEbEro30d4Fb4GSYzQNlpCOwCf/s72-c/Aktiviteti+i+dyte+i+projektit+-+Zeri+jot+Degjohet.png
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2021/03/aktiviteti-i-dyte-i-projektit-zeri-jot.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2021/03/aktiviteti-i-dyte-i-projektit-zeri-jot.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy