Aktiviteti i pare i projektit "Zeri Jot Degjohet"

Aktiviteti i pare i projektit "Zeri jot Degjohet" - foto kopertine

Në datë 16.03.2021 u zhvillua Aktiviteti i pare i projektit "Zeri jot Degjohet"

Ky aktivitet kishte ne fokus sherbimet speciale qe te verberit qe jetojne ne territorin e Bashkise Kamez, por dhe te rinjte kane nevoje te marrin ne menyre te tille qe te mund tu lehtesohen sa me shume barrierat qe verberia u ka shaktuar.

Gjate ketij takimi u vu re nevoja imediate qe personat e verber kane per te marre sherbime te posacme, si edhe u identifikuan nje sere problematikash me te cilat te verberit perballen cdo dite. Mungesa e sherbimeve, por edhe perballja ne shume raste me mos zbatueshmerine e legjislacionit ne fuqi per personat me Aftesi te kufizuar, e vecanerisht te verberit, i pengon keta te fundit ne jeten e tyre te erditeshme duk u rritur ne menyre te vazhdueshme barrierat dhe ne shume raste edhe duke i penalizuar.

Projekti ka ne fokus direkt personin e verber, duke i dhene ze dhe perkrahje shqetesimeve qe personat e verber kane nga mos marrja e sherbimeve speciale ne kohen dhe ne formen e duhur.

Projekti "Zeri jot Degjohet" po vihet ne zbatim nga Shoqata e te Verberve te Shqiperise dhe u mbeshtet nga UNDP Albania, me grantet e projektit "Askush te Mos Mbetet Pas/Leave no One Behind" (LNB), i cili eshte program i perbashket i United Nation Albania, dhe i financuar nga Agjencia zviceriane për zhvillim dhe Bashkëpunim. (SDC) dhe Embassy of Switzerland in AlbaniaFOTO :
Foto 1 nga aktiviteti Zeri Jot Degjohe
Foto 2 nga aktiviteti Zeri Jot Degjohe
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,194,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Aktiviteti i pare i projektit "Zeri Jot Degjohet"
Aktiviteti i pare i projektit "Zeri Jot Degjohet"
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjQpaaGR1v61TNGU71F5MomAzfgwEhDwl8dH7ogMo47t-K53EnDr3SmmaiZLVQxng0BQTw1-DMlzvjLXVJ8NyA9KOK3H3e1h1X0OvR7y1BuV4Ics1NP-P8DAv6N-3nNt2z6kBOy5Qu0D5wd/s16000/Aktiviteti+i+pare+i+projektit+-+Zeri+jot+Degjohet.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjQpaaGR1v61TNGU71F5MomAzfgwEhDwl8dH7ogMo47t-K53EnDr3SmmaiZLVQxng0BQTw1-DMlzvjLXVJ8NyA9KOK3H3e1h1X0OvR7y1BuV4Ics1NP-P8DAv6N-3nNt2z6kBOy5Qu0D5wd/s72-c/Aktiviteti+i+pare+i+projektit+-+Zeri+jot+Degjohet.png
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2021/03/aktiviteti-i-pare-i-projektit-zeri-jot.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2021/03/aktiviteti-i-pare-i-projektit-zeri-jot.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy