Aktiviteti i peste i projektit "Zeri Jot Degjohet"

 

Aktiviteti i peste i projektit "Zeri Jot Degjohet"

Diten e premte me date 30..04.2021 u zhvillua aktiviteti i peste ne saje te projektit #Zeri_jot_degjohet me qjotetare te verber te cilet jetojne ne qytetin e Kavajes.

Ne saje te ketij projekti jane zhvilluar gjithsej 5 aktivitete me qytetare te verber nga bashkite Kamez, Durres, Belsh, Peqin, Kavaje, dhe te rinj te verber nga e gjithe Shqiperia. Per nje periudhe 6 mujore ky projekt u fokusua ne sherbimet speciale per qytetaret e verber, nevojat qe kjo kategori ka dhe cilat jane sherbimet te cilat jane te domosdoshme per ta.

Ne aktivitetin qe u zhvillua ne qyttin e Kavajes, i cili ishte edhe aktiviteti permbylles u be nje prezantim edhe i gjetjeve qe projekti ka bere persa i perket sherbimeve speciale per ta dhe u be dhe krahasimi i situates midis Bashkise Kavaje dhe bashkive te tjera fokus te ketij projekti per sherbimet qe ofrohen.


Sherbimet te cilat qytetaret e verber shprehen sa kane me se shumti nevoje ishin si:

  • Sesione informuese
  • Trajnime per bgritje kapacitetesh.
  • Perkrahje me mjete te posacme.
  • Kurse te dryshme per te verbrit.
  • Lehtesira ne perdorimin e transportit publik.
  • Informim i administrates publike per sjelljen dhe menyren e te vepruarit me qytetaret e verber
  • Krijimin e vendeve te reja te punes per qytetaret e verber.
  • Zhvillimi i aktiviteteve kulturore/letrare.

Mbeshtetja e personave te verber te cilet jane ne pune, ose jane ne kerkim te nje vendi pune me pajisje te posacme per ta mungonte edhe ne kete bashki. Veshtiresite per perballimin e barrierave qe shkaktn verberia u vu ne dukje nga pjesemarresit duke marre ne konsiderate edhe mos pasjen e nje politike sociale specifike per ata persona te cilet jane edhe ne nje moshe te madhe dhe e kane edhe me te pa mundur per marrjen e nje sere sherbimesh. Gjithashtu ky aktivitet u fokusua edhe ne nevojat qe te verberit e Kavajes kane dhe cila do te ishte menyra me e mire e qasjes ndaj qytetareve.


FOTO :
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,194,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Aktiviteti i peste i projektit "Zeri Jot Degjohet"
Aktiviteti i peste i projektit "Zeri Jot Degjohet"
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjFb3hZaxXaZR2q1Wau5ZWb5l5xVmMhs4C9jvaMmq3jB6wJ4dOTUP3yZSfjAaGgkP41wpSK1QlGLtXgQOnhkBtR7zEafrdQbzWqc7bYWrN8Mq94Axh_Ca3rw8maj-38tntBUHL8bliSIXwZ/s16000/Aktiviteti+i+pest%25C3%25AB+i+projektit+-+Zeri+jot+Degjohet.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjFb3hZaxXaZR2q1Wau5ZWb5l5xVmMhs4C9jvaMmq3jB6wJ4dOTUP3yZSfjAaGgkP41wpSK1QlGLtXgQOnhkBtR7zEafrdQbzWqc7bYWrN8Mq94Axh_Ca3rw8maj-38tntBUHL8bliSIXwZ/s72-c/Aktiviteti+i+pest%25C3%25AB+i+projektit+-+Zeri+jot+Degjohet.png
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2021/05/aktiviteti-i-peste-i-projektit-zeri-jot.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2021/05/aktiviteti-i-peste-i-projektit-zeri-jot.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy