Njoftim ! Pagesa per kompensimin e energjise elektrike per te verberit ka ndryshuar.

Pagesa per kompensimin e energjise elektrike per te verberit ka ndryshuar duke u bere per qytetaret e verber qe gezojne statusin e te verberit grupi i dyte nga 1400 (njemije e katerqind) Lek ne 2400 (dymije e katerqind) Lek, dhe per qytetaret e verber qe gezojne statusin e verberise grupi i pare nga 2000 (Dymije) Lek ne 3000 (tremije) Lek. 
Me poshte VKM nr 616, date 22.09.2022 per keto ndryshime.


VENDIMNr. 616,
 datë 22.9.2022
PËR  DISA NDRYSHIME NË VENDIMIN NR. 404, DATË 20.6.2012, TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE, “PËR PËRCAKTIMIN E MASËS  SË KRITEREVE E TË PROCEDURAVE TË PËRFITIMIT TË KOMPENSIMIT FINANCIAR, NGA PERSONAT ME STATUSIN E TË VERBRIT DHE INVALIDIT, PARAPLEGJIK DHE TETRAPLEGJIK, PËR FATURËN E ENERGJISË ELEKTRIKE DHE FATURËN E TELEFONISË FIKSE”Në  mbështetje  të  nenit  100  të  Kushtetutës;të nenit 12, të ligjit nr.8626, datë 22.6.2000, “Statusi i invalidit, paraplegjik dhe tetraplegjik”, të ndryshuar, dhe  të  nenit  12,  të  ligjit  nr.8098,  datë  28.3.1996, “Për  statusin  e  të  verbrit”,  të  ndryshuar,  me propozimin    e    ministrit    të    Shëndetësisë    dhe Mbrojtjes Sociale, Këshilli i MinistraveVENDOSI:Në vendimin nr.404, datë 20.6.2012, të Këshillit të Ministrave, bëhen këto ndryshime:1. Në pikat 1 dhe 2, fjalët “... 2 000 (dy mijë) lekë në muaj...” zëvendësohen me “...... 3 000 (tre mijë) lekë në muaj...”.2. Në pikën 3 të vendimit fjalët “... 1 400 (një mijë e katërqind) lekë në muaj ...” zëvendësohen me “... 2 400 (dy mijë e katërqind) lekë në muaj ...”.3.  Kudo  në  vendim,  emërtimet  “Ministri  i Punës,    Çështjeve    Sociale    dhe    Shanseve    të Barabarta”  dhe  “Ministria  e  Punës,  Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta” zëvendësohen, përkatësisht, me “Ministri përgjegjës për çështjet sociale”  dhe  “Ministria  përgjegjëse  për  çështjet sociale”.4.  Ngarkohen  Shërbimi  Social  Shtetëror  dhe njësitë e vetëqeverisjes vendore për zbatimin e këtij vendimi.Ky  vendim  hyn  në  fuqi  më  1  tetor  2022  dhe botohet në Fletoren Zyrtare.ZËVENDËSKRYEMINISTËRBelinda Balluku
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,192,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Njoftim ! Pagesa per kompensimin e energjise elektrike per te verberit ka ndryshuar.
Njoftim ! Pagesa per kompensimin e energjise elektrike per te verberit ka ndryshuar.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzGUGKoFTM-RhVO6S4soQNOIhbRsZw5SW6EyzUoAd5AJl7tGKUM8nD57kMwhpjnbEGr7h6EwDBIgeabuZZSyVbK67B_KOsgAR6zMFpScHa1-A7IFRChQGRl09NK9pxasa4phnXhVvJpr--f4f8BF30LkC4cn8CpxaKQCpHWCZ00rHeMGUxxPxpF0x0Lw/s1600/Pagesa%20per%20kompensimin%20e%20energjise%20elektrike%20per%20te%20verberit%20ka%20ndryshuar.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzGUGKoFTM-RhVO6S4soQNOIhbRsZw5SW6EyzUoAd5AJl7tGKUM8nD57kMwhpjnbEGr7h6EwDBIgeabuZZSyVbK67B_KOsgAR6zMFpScHa1-A7IFRChQGRl09NK9pxasa4phnXhVvJpr--f4f8BF30LkC4cn8CpxaKQCpHWCZ00rHeMGUxxPxpF0x0Lw/s72-c/Pagesa%20per%20kompensimin%20e%20energjise%20elektrike%20per%20te%20verberit%20ka%20ndryshuar.jpg
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2022/09/njoftim-pagesa-per-kompensimin-e.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2022/09/njoftim-pagesa-per-kompensimin-e.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy