Njoftim për Kongresin e 7-të të Jashtëzakonshëm të Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë


Av. Ardjan Hysa, Presidenti Kombëtar i Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë, ka dhënë dorëheqjen e tij të menjëhershme dhe të parevokueshme për arsye shëndetësore. Kjo ndodhi gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar më 23 Prill 2024.

Pas dorëheqjes së Presidentit, Këshilli Kombëtar ka vendosur të thërrasë Kongresin e 7-të të Jashtëzakonshëm të Shoqatës. Me konsensus të plotë dhe pa kundërshtime, propozoi si kandidat për President të ardhshëm zotin Jonit Ferhati, Zëvendëspresidentin e parë dhe Kryetarin aktual të Forumit Rinor .Kongresi do të mbahet më 18 Maj 2024 dhe do të përfshijë delegatët e Kongresit të 6-të. Ky është një moment kyç për të siguruar që shoqata të vazhdojë me misionin e saj pa ndërprerje dhe të zgjedhë një drejtim të ri udhëheqës.

Ndërkohë, ftojmë të gjithë anëtarët që dëshirojnë të kandidojnë për pozicionin e presidentit të shoqatës të paraqesin kandidaturat e tyre. Kandidaturat duhet të jenë në përputhje me statutin e shoqatës, konkretisht nenin 48 të tij. Kandidatët mund të paraqiten personalisht në zyrat e SHVSH, të dërgojnë një e-mail ([email protected]), ose të kontaktojnë drejtpërdrejt zotin Fran Gjolaj, Kryetarin e Komisionit për Vlerësimin e Kandidaturave dhe Organizimin e Zgjedhjeve, në numrin e telefonit 0672576652
. Afati i fundit për regjistrimin e kandidaturave është 10 Maj 2024.

Ky kongres paraqet një mundësi të rëndësishme për të gjithë anëtarët për të marrë pjesë në vendimmarrjen e shoqatës dhe për të ndikuar në rrugëtimin e ardhshëm të saj. Është jetike që të gjithë delegatët dhe anëtarët të angazhohen aktivisht në këtë proces.

Ndërsa përgatitemi për këtë ngjarje të rëndësishme, ju ftojmë të qëndroni të informuar përmes faqes tonë të internetit dhe të komunikoni me ne përmes të gjitha kanaleve të disponueshme. Angazhimi juaj është thelbësor për suksesin e kongresit dhe të ardhmen e shoqatës.
Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,192,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Njoftim për Kongresin e 7-të të Jashtëzakonshëm të Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë
Njoftim për Kongresin e 7-të të Jashtëzakonshëm të Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEitxLWwCY8Oaj4wDc7XyF-9e0rDvEd-xU5AP1SDAFkZ3plYgzcaPaew_SiNeAsThevD9clL8G6sb1h4sUmWENUSpZgQKCrWnJCCTfDkz0oAeq4hQ93GjSsnKCZ36yV38I8emOQTnaTZ2arZ9al9qOUuooMzhC8s9dSGR_poROSL35RhVY-Lb02GUss-UFe5/s320/Kongresi%20i%207-t%C3%AB.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEitxLWwCY8Oaj4wDc7XyF-9e0rDvEd-xU5AP1SDAFkZ3plYgzcaPaew_SiNeAsThevD9clL8G6sb1h4sUmWENUSpZgQKCrWnJCCTfDkz0oAeq4hQ93GjSsnKCZ36yV38I8emOQTnaTZ2arZ9al9qOUuooMzhC8s9dSGR_poROSL35RhVY-Lb02GUss-UFe5/s72-c/Kongresi%20i%207-t%C3%AB.png
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2024/04/njoftim-per-kongresin-e-7-te-te_86.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2024/04/njoftim-per-kongresin-e-7-te-te_86.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy