Kongresi i Jashtëzakonshëm VII i Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë - Një Hap Vendimtar për të Ardhmen

Më 18 maj 2024, Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë mbajti kongresin e saj të jashtëzakonshëm, një ngjarje që u shqua për rëndësinë e saj dhe tregoi qartë drejtimin e ardhshëm të organizatës. Ky kongres u mbajt për shkak të dorëheqjes për arsye shëndetësore së presidentit të mëparshëm, av. Ardjan Hysa, një vit pasi u zgjodh nga kongresi i VI. Ngjarja ishte një dëshmi e përkushtimit dhe vizionit të të rinjve të shoqatës, të cilët u angazhuan në mënyrë aktive për të ndërtuar një strategji të re për katër vitet e ardhshme.

Një Grup Pune me Energi të Re

Në këtë kongres, një grup pune i përbërë nga anëtarë të rinj dhe të motivuar arriti të konceptonte dhe hartonte një strategji të qëndrueshme, e cila u përkrah dhe u votua unanimisht nga të gjithë pjesëmarrësit. Ky moment u shoqërua me duartrokitje të ngrohta, duke reflektuar besimin e madh që delegatët kishin në këtë plan të ri.

Drejtimi i Ri: Jonit Ferhati

Z. Jonit Ferhati, që udhëhoqi këtë grup pune, mori mbështetjen për të qenë presidenti i Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë për katër vitet e ardhshme. Me këtë besim të ri, ai dhe ekipi i tij po punojnë intensivisht për të kthyer strategjinë në një plan të vërtetë pune, që do të udhëheqë veprimet dhe aktivitetet e shoqatës në vitet që vijnë.

Vizion i Ri për Një Shoqatë të Forcuar

Falë vizionit të të rinjve dhe mbështetjes së brezave më të vjetër, shoqata është e gatshme të vazhdojë përpara me më shumë energji dhe përkushtim. Ky bashkëpunim ndërmjet gjeneratave premton një të ardhme të ndritur për shoqatën, e cila synon të mbrojë dhe promovojë dinjitetin dhe të drejtat e personave të verbër në Shqipëri.

Përmbajtja e Strategjisë së Re

Në vijim do të gjeni strategjinë e re të shoqatës, e cila është e disponueshme në format audio dhe të shkruar. Kjo strategji përfshin qëllimet dhe objektivat kryesore për katër vitet e ardhshme, dhe është një udhëzues i qartë për të gjithë anëtarët dhe mbështetësit e shoqatës.

Strategjia 2024-2028 në Audio

Strategjia në Audio

Strategjia 2024-2028 PDF

Strategjia e Shkruar

Ky kongres dhe strategjia e re janë një hap vendimtar drejt një të ardhmeje më të mirë dhe më të drejtë për të gjithë anëtarët e Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë. Me këtë përkushtim dhe energji të re, shoqata premton të vazhdojë rrugën e saj drejt sukseseve të reja dhe arritjeve të rëndësishme.

Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,194,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Kongresi i Jashtëzakonshëm VII i Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë - Një Hap Vendimtar për të Ardhmen
Kongresi i Jashtëzakonshëm VII i Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë - Një Hap Vendimtar për të Ardhmen
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhcDC5EyXLty-PDvhKQMC0cZ0fNT4Jg3_Tia3quURi_9_-QW-GppVhheTxuyJssyEgxS1Y78Dd6tydD0sFAGY8jHfzJHUD0xzWbNX1NX2PUhTs0kA4aHH5C-8ISWGmuKpSA0wdS5C6StXP4kLOlK8ZCXx6w1R9H9iNyyBkb4tCCPB9hvYLITXZgPmJhSm8P/s200/WhatsApp%20Image%202024-05-28%20at%2002.52.38_cd2d7ef9.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhcDC5EyXLty-PDvhKQMC0cZ0fNT4Jg3_Tia3quURi_9_-QW-GppVhheTxuyJssyEgxS1Y78Dd6tydD0sFAGY8jHfzJHUD0xzWbNX1NX2PUhTs0kA4aHH5C-8ISWGmuKpSA0wdS5C6StXP4kLOlK8ZCXx6w1R9H9iNyyBkb4tCCPB9hvYLITXZgPmJhSm8P/s72-c/WhatsApp%20Image%202024-05-28%20at%2002.52.38_cd2d7ef9.jpg
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2024/05/kongresi-i-jashtezakonshem-vii-i.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2024/05/kongresi-i-jashtezakonshem-vii-i.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy