Zhvillimi i Takimit të Përvitshëm të Komitetit Konsultativ Ballkanik 2024

Takimi i përvitshëm i Komitetit Ballkanik këtë vit u mbajt në qytetin bregdetar të Durrësit, Shqipëri. Ky event prestigjioz u sponsorizua nga presidenti nderit i Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë, Dr. Av. Sinan Tafaj. Takimi filloi të premten me mbërritjen e pjesëmarrësve nga shtetet ballkanike, përfshirë Shqipërinë, Kosovën, Serbinë, Maqedoninë e Veriut, Bullgarinë, Turqinë, Moldavinë, Bosnjën dhe Hercegovinën, si dhe Malin e Zi.

Pjesëmarrësit Kryesorë dhe Roli i Tyre

Shqipëria, si vend pritës, u përfaqësua nga presidenti i Shoqatës së të Verbërve të Shqipërisë, z. Jonit Ferhati, presidenti nderit Dr. Av. Sinan Tafaj, i cili përfaqëson marrëdhëniet ndërkombëtare, dhe administratori kombëtar z. Gjergj Smakaj. Pjesëmarrësit e tjerë të rëndësishëm nga shtetet e Ballkanit kontribuan në diskutimet dhe prezantimet gjatë takimit.

Konferenca e së Shtunës

Të shtunën u zhvillua konferenca kryesore, ku të gjithë përfaqësuesit shpjeguan arritjet e vitit të kaluar. Kjo konferencë ishte një mundësi për të ndarë praktikat më të mira dhe për të diskutuar strategjitë e ardhshme për përmirësimin e jetës së qytetarëve të verbër në Ballkan.

Mesazhi i Bashkëpunimit dhe Bashkimit

Një nga mesazhet kryesore të konferencës ishte rëndësia e bashkëpunimit dhe bashkimit mes vendeve të Ballkanit Perëndimor. Përfaqësuesit theksuan se përmes punës së përbashkët dhe shkëmbimit të ideve, mund të arrihen suksese më të mëdha dhe një përmirësim i përbashkët i kushteve të jetesës për të gjithë komunitetin.

Shëtitja Kulturore e së Dielës

Të dielën, u mbajt një shëtitje në qytetin e Durrësit për shkëmbim kulturash dhe njohjen e vendeve tona nga njëri-tjetri. Kjo është një traditë në këtë organizim të përvitshëm, ku pjesëmarrësit kanë mundësinë të promovojnë kulturën dhe trashëgiminë e tyre.

Takimi i përvitshëm i Komitetit Ballkanik dëshmoi edhe një herë se kur shtetet bashkëpunojnë dhe punojnë së bashku, mund të realizohen ndryshime të rëndësishme dhe të qëndrueshme për të ardhmen e përbashkët të rajonit.

Name

Arsimi Broshura informuese,12,Gazeta,4,Ndihme me pajisjet teknologjike,1,NJOFTIME,194,Pajisje tifloteknike,71,Projekte,21,
ltr
item
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë: Zhvillimi i Takimit të Përvitshëm të Komitetit Konsultativ Ballkanik 2024
Zhvillimi i Takimit të Përvitshëm të Komitetit Konsultativ Ballkanik 2024
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhspo5JPkOgYyd0IcQmZJiYWoT2FXsBDHtbpaU8Q5g4DihFRXesurJIryxdOjavFusf8xev7aDPXUp1wkFDIx9-4TQthsmqrnYB1ybynWlgdA0dHmeVy-wB8qhCtAj79ELAc1wnNE6k7X28D0svxpTTvivCy2DGHqPv0gBmi2JfvYrR8iaeOnEjql_YGjYg/s200/WhatsApp%20Image%202024-05-28%20at%2002.52.38_cd2d7ef9.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhspo5JPkOgYyd0IcQmZJiYWoT2FXsBDHtbpaU8Q5g4DihFRXesurJIryxdOjavFusf8xev7aDPXUp1wkFDIx9-4TQthsmqrnYB1ybynWlgdA0dHmeVy-wB8qhCtAj79ELAc1wnNE6k7X28D0svxpTTvivCy2DGHqPv0gBmi2JfvYrR8iaeOnEjql_YGjYg/s72-c/WhatsApp%20Image%202024-05-28%20at%2002.52.38_cd2d7ef9.jpg
Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë
https://www.shvsh.org.al/2024/05/zhvillimi-i-takimit-te-pervitshem-te.html
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/
https://www.shvsh.org.al/2024/05/zhvillimi-i-takimit-te-pervitshem-te.html
true
2104914723329470046
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy